Jdi na obsah Jdi na menu
 


ProChrist 2013 s Ulrichem Parzanym

5. 1. 2013

 

ProChrist 2013 s Ulrichem Parzanym

4.-11. Března 2013

 

Myšlenka s velkou rezonancí

Co?

ProChrist - to je významná mezinárodní křesťanská akce přenášená satelitem na stovky a stovky míst v Německu a v Evropě, která se koná vždy v odstupu dvou až tří let.

ProChrist - to je hnutí křesťanů z různých církví a sborů, kteří chtějí společně propagovat víru v Ježíše Krista.

ProChrist - to je také projektová agentura v německém Kasselu, která společně se svými zahraničními pobočkami realizuje přípravu a provedení akcí, seminářů a programů v rámci dlouhodobé kampaně ProChrist.

Proč?

Organizátoři ProChrist zvou lidi k tomu, aby se začali zabývat vírou v Boha. Jde přitom o otázky týkající smyslu života, budoucích perspektiv a naděje.

Nikdo z nás nemůže žít bez lásky, bez Boží lásky. Proto všechno záleží na tom, aby i dnes lidé poznali osobně Ježíše. Pro dosažení tohoto cíle bych chtěl spolupracovat s co možno největším počtem křesťanů.“

Farář Ulrich Parzany, vedoucí a hlavní řečník při akcích ProChrist - vlastním povoláním dlouholetý generální sekretář organizace YMCA v Německu.

Jak?

Koncepce ProChrist je postavena na jedné ústřední akci, která se koná v některém z německých velkoměst a potom odehrává se na mnoha různých místech v Německu a v dalších zemích celé Evropy, kam je přenášen živý přenos. Díky tomu mají akce na místní úrovni lokální rámec, ačkoliv jádrem celé akce je centrální přenos. Program obsahuje hudbu, rozhovory, divadelní scénky a přednášku Ulricha Parzanyho na závažná témata života a víry.

Kdy?

ProChrist2006 se koná v České republice v termínu od 4.-11. Března 2013. Jako přípravná a ověřovací akce pro křesťanské církve se v únoru 2013 pořádal program s názvem ImpulzyProChrist.

Kde?

Dosud byly programy ProChrist přenášeny do Evropy v roce 1993 z Essenu, 1995 z Lipska, 1997 z Norimberka, 2000 z Brém a v roce 2003 opět z Essenu. Akce ProChrist2003 se účastnilo více než 1300 přenosových míst s téměř 1,76 milióny návštěvníků a to především v Německu, Švýcarsku, Rakousku, Francii, Polsku, Slovensku, Maďarsku a v dalších evropských zemích. Program byl simultánně překládán do 17 jazyků.

Akcí specificky určenou pro mládež bylo JesusHouse, které bylo přenášeno v roce 1998 z Norimberka, v roce 2000 z výstavy EXPO 2000 v Hannoveru a v březnu 2004 z Berlína, v r. 2006 z Mnichova a v r. 2009 z Chemnitz.

Hlavním místem akce ProChrist v roce 2013 bude Porshe Aréna ve Stuttgartu.

Kdo?

Zatímco se mnozí lidé zabývají sami sebou, sázejí organizátoři ProChrist na vzájemnou spolupráci. Křesťané z různých církví pracují společně a realizují ve vzájemné spolupráci akci ProChrist ve své obci nebo městě.

ProChrist - to je také občanské sdružení, které je téměř výhradně financováno prostřednictvím darů. Členy jsou křesťané z různých denominací. ProChrist podporují v Německu významné osobnosti a to díky své účasti v poradním výboru ProChrist.

V České republice se tato akce připravuje s podporou předsedy Ekumenické rady církví, za účasti více než 8 státem registrovaných církví. Programy ProChrist budou v březnu 2006 probíhat na cca. 50 místech v České republice, ve spolupráci více než stovky místních církevních sborů.

Předseda národního koordinačního výboru Ing. Stanislav Stebel

Najdete nás na internetu:

www.prochrist.cz www. pochybnosti-uzas.cz

www.prochrist.org