Jdi na obsah Jdi na menu
 


Setkání bývalé staroroslké mládeže

7. 9. 2011

 

Od mladosti, Bože, jsi mě vyučoval a já dosud oznamuji tvoje divy.

Žalm 71, 17

Ve dnech 3. a 4. září 2011 se sešli bratři a sestry, kteří byli před 35 až 45 lety mládežníky v karlovarském sboru. Přijeli z různých sborů naší republiky, ale i z ciziny, někteří s rodinnými příslušníky Po sobotní dopolední procházce na známá místa a společném obědě jsme v kruhu zahájili společnou odpoledne sdílení modlitební chvílí a potom každý „mládežník“ pověděl něco o sobě, o rodině a o svojí práci. Nebylo to jenom o radostných dnech, ale i o těžkých chvílích, kterými někteří prošli. Ale na konci bylo vyznání o Boží věrnosti a pomoci. Od některých nepřítomných se přečetl dopis, kterým nás pozdravili. Také jsme zpívali naše písně, které jsme měli rádi a které si zpíváme doposud.

V neděli při dopolední bohoslužbě někteří „mládežníci“ vydávali svoje svědectví o jejich rozhodnutí se pro Pána Ježíše a posloužili jsme čtyřhlasně nacvičenou modlitbou v písni Očisť srdce, zbav mne pýchy. V závěru shromáždění jsme zazpívali ještě píseň - vyznání:

Za Ježíšem jíti, vždy krásnější je den co den,

Jemu blízek býti mé srdce touží jen.

Žít pro Jeho slávu, je cílem tužby mé a rád

v službu Mistru svému já všecko co je mé chci dát.

Po společném nedělním obědě jsme ještě u kávy využili čas k rozhovorům a s vděčností Pánu Bohu za uplynulé dny jsme se rozjeli a rozešli do svých domovů.

-Jana P. st

 

Náhledy fotografií ze složky Život sboru 2011